Z czego wytwarzana jest nepalska biżuteria?
nepalska biżuteria

Azja Południowo-Wschodnia kojarzona jest przede wszystkim z Nepalem. To tam powstają wyjątkowe ozdoby, które cenią kobiety na całym świecie za niepowtarzalny wygląd. Nepalska biżuteria powstaje ręcznie i ma wielowiekową tradycję. Jej korzenie sięgają V wieku n.e. Wyjaśniamy, z czego powstaje tradycyjna nepalska biżuteria i dlaczego warto ją nosić.

Biżuteria z Nepalu – co warto o niej wiedzieć?

Tradycyjna nepalska biżuteria to wyjątkowe dzieła sztuki, które powstają zgodnie z pielęgnowaną i przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycją. Dzięki temu zachwyca unikalnym pięknem, a także jest często stosowana jako sposób na zyskanie pozytywnej energii oraz odpędzenie od siebie złych mocy. Piękno nepalskiej biżuterii doceniają kobiety na całym świecie, chętnie kupując robione ręcznie ozdoby. Są one wytwarzane z różnych materiałów i urzekają mnogością wzorów oraz bogatą kolorystyką. Nepalska biżuteria związana jest z kulturą tego kraju, co ma wpływ na jej wygląd, a także zastosowanie – orientalna biżuteria bywa postrzegana jako amulet chroniący przed złem i przynoszący szczęście jej posiadaczowi.

Tajniki produkcji tybetańskiej biżuterii

Tradycyjna tybetańska biżuteria powstaje z naturalnych materiałów. Wśród nich możemy wyróżnić metale, czyli złoto, srebro, mosiądz i miedź, a także kamienie szlachetne oraz półszlachetne i drewno. Niektóre z ozdób powstają z odpowiednio spreparowanej kości zwierząt oraz nasion roślin. To, z jakich materiałów powstają konkretne ozdoby, ma wpływ na ich cenę. Misternie zdobione bransoletki, naszyjniki, kolczyki i wisiorki dostępne są w wielu różnych rodzajach, co pozwala wybrać ozdobę idealnie dopasowaną do indywidualnego stylu. Do często wykorzystywanych przez twórców nepalskiej biżuterii kamieni zaliczamy m.in. turkus, agat, koral, lapis-lazuli, ametyst, howlit i jadeit. Mogą być one pięknie oprawione w m.in. srebro oraz rzeźbione lub grawerowane. Elementem nepalskiej biżuterii często są także zdobione monety. W naszym sklepie znajdą Państwo niepowtarzalną, oryginalną biżuterię z Nepalu w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferujemy m.in. przepiękną biżuterię z kamieniami, biżuterię ze srebra tybetańskiego oraz biżuterię miedzianą. Każdy z dostępnych w naszym sklepie produktów został wykonany ręcznie, co zwiększa jego wartość, czyniąc kupowaną dla siebie lub bliskich osób biżuterię niepowtarzalną i wyjątkową ozdobą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl