Przedmioty rytualne

W naszej ofercie mamy buddyjskie przedmioty rytualne, a także przedmioty wykorzystywane w nepalskim szamanizmie. Są one często kolekcjonowane przez pasjonatów rzeczy o charakterze mistycznym i nadprzyrodzonym oraz wykorzystywane przy niektórych obrzędach przez buddystów.

Jakie przedmioty rytualne można u nas znaleźć?

Sztylety rytualne Phurba – jest to ważny symbol sakralny buddyzmu tybetańskiego, religii Bön (tradycyjna religii tybetu) oraz nepalskiego szamanizmu i wykorzystywany jest przy bardzo zaawansowanych medytacjach. Phurba jest też rodzajem świętej broni do zwalczania demonów oraz symbolicznego niszczenia ludzkiej zazdrości i chciwości.

Miecz rytualny Khadga – rytualna broń znana z licznych przedstawień kultur środkowej, południowej i południowo-wschodniej Azji. W tradycji tybetańskiej miecz Khadga ma najczęściej postać prostego obosiecznego ostrza zwieńczonego płomieniami pozbawionego jelca (lub z niewielkim jelcem) oraz zdobionym trzonie i masywnej starannie wykończonej głowicy.

Rytualne bębny – bębny szamańskie mają znacznie bardziej pierwotną budowę niż instrumenty wykorzystywane w obrzędowości buddyjskiej. Damaru to klepsydrowe bębenki, które mają dodatkowo dwie kuleczki uderzające o membrany. Wykorzystywane są również w niektórych rytuałach hinduistycznych.

Chcesz kupić oryginalne buddyjskie przedmioty rytualne?

Zamów je u nas!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl