VAJRAJOGINI /68x50 cm / Thanka buddyjska z Nepalu / ręcznie malowana

Dostępność: 1 sztuka
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 1 799,00 zł 1799.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

VAJRAJOGINI - THANKA

 

      Niesamowita, ręcznie robiona thanka przedstawiająca Wadżrakilaję. Przedstawiona thanka pochodzi z Nepalu, jest ona wykonana przez miejscowego artystę i stanowi wielką rzadkość. Dana rzecz to niepowtarzalne dziedzictwo tybetańskiej kultury. Nasza thanka pomoże Ci w trakcie medytacji, bo może być narzędziem do wizualizacji różnych aspektów umysłu.

 

Pochodzenie: Nepal (Kathmandu)

 

Wymiary: wysokość 68 cm

                  szerokość 50 cm

  

Materiał: płótno, farba

 

Stan: nowa

 

Sposób wykonania: ręczne wykonanie, artysta z Kathmandu

 

Kolor: wielobarwna, złota

 

Przeznaczenie thanki: do powieszenia na ścianie

 

Obszycie: bez obszycia

 WADŻRAJOGINI


        Wadżrajogini – „brylantowa jogini”. Jest najwyższym żeńskim jidamem w tantrze jogi najwyższej. Istotą Wadżrajogini jest "wielka namiętność" (maharaga), transcendentna namiętność wolna od egoizmu i złudzeń. Wadżrajogini ciężko pracuje na rzecz dobra innych i niszczenia przywiązania do ego. Uważa się, że jest idealna dla osób o silnych pasjach, zapewniając możliwość przekształcenia tych pasji w oświecone cnoty. Jej praktyki obejmują metody, które zapobiegają zwykłej śmierci, wiodą ku przejściu (Bardo) i odrodzeniu. Praktyki kontemplacji jidama Wadżrajogini pomagają w przekształceniu codziennych doświadczeń świata w najwyższą ścieżkę duchową. Opisując Wadżrajogini, powszechnie używa się epitetu „Sarva-Buddha-Dakini” („Dakini, która jest esencją wszystkich Buddów”).

 

 

IKONOGRAFIA: 


          Jej błyszczące czerwone ciało symbolizuje blask jej wewnętrznego ognia, który służy transformacji duchowej. Według innych traktowań czerwień symbolizuję także witalność (Shakti), krew urodzenia i krew menstruacyjna. Jej jedna twarz symbolizuje poznanie jednej natury wszystkich zjawisk w pustce. Dwie ręce symbolizują jej świadomość dwóch prawd. Trzy oczy symbolizują zdolność widzenia wszystkiego w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Patrzy ona w górę, w kierunku Czystej Krainy, demonstrując swoje osiągnięcie Czystej Krainy Dakiń wewnątrz i na zewnątrz oraz pokazując, że jej wyznawczynie i wyznawcy zostaną zaprowadzeni do tych osiągnięć. Zakrzywiony rytualny nóż „drigug” w jej prawej ręce ukazuje na zdolność do odcinania iluzji i przeszkód jej wyznawców i wszystkich żywych istot. Picie nektaru z krwi z Kapali, który trzyma w lewej ręce, symbolizuje jej doświadczenie czystego światła błogości.

 

THANKA (THANGKA) - CZYM JEST I CO PRZEDSTAWIA?


         Thanka (thangka) w dosłownym tłumaczeniu jest płaskim obrazem (rodzajem plakatu). W praktyce jest to po prostu malowany na płótnie ręcznie obraz (z obszyciem lub bez) przedstawiający ważne postaci i/lub symbole buddyjskie. Można też powiedzieć, iż jest to po prostu malowany zwój o tematyce religijnej. Thanki są wieszane zarówno w klasztorach buddyjskich jak i prywatnych domach. Służą jako pomoc w medytacji, będąc narzędziem wizualizacji różnych aspektów umysłu. Są też elementem dekoracyjnym wystroju wnętrza mieszkania czy domu.

 

 

COŚ O NAS...

       Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wwojej drodiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się skarbami, które co i raz napotykaliśmy na sze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

 

 

WYJĄTKOWE I JEDYNE W SWOIM RODZAJU

         Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl