MANJUSHRI / 72x53 cm / Thanka buddyjska z Nepalu / ręcznie malowana

Dostępność: 1 sztuka
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 1 799,00 zł 1799.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

MANJUSHRI - THANKA

 

      Niesamowita, ręcznie robiona thanka przedstawiająca Wadżrakilaję. Przedstawiona thanka pochodzi z Nepalu, jest ona wykonana przez miejscowego artystę i stanowi wielką rzadkość. Dana rzecz to niepowtarzalne dziedzictwo tybetańskiej kultury. Nasza thanka pomoże Ci w trakcie medytacji, bo może być narzędziem do wizualizacji różnych aspektów umysłu.

 

Pochodzenie: Nepal (Kathmandu)

 

Wymiary: wysokość 72 cm

                  szerokość 53 cm

  

Materiał: płótno, farba

 

Stan: nowa

 

Sposób wykonania: ręczne wykonanie, artysta z Kathmandu

 

Kolor: wielobarwna, złota

 

Przeznaczenie thanki: do powieszenia na ścianie

 

Obszycie: bez obszycia

 MANJUSHRI


        W tłumaczeniu z sanskrytu "Manjushri" oznacza "wspaniałą chwałę". Reprezentuje ucieleśnienie najwyższej mądrości, rozumu, woli, wszechwiedzy i całkowitego oświecenia. W tradycji Wadżrajany (buddyzm tybetański) Manjushri jest czczony jako jeden z trzech głównych bodhisattwów, którzy reprezentują trzy główne doskonałości Buddy: mądrość, współczucie i moc. Manjushri jest ucieleśnieniem mądrości, a także ojcem i synem wszystkich Tathagat, ponieważ rodzi w istotach bodhiczittę i zachęca je do wejścia na ścieżkę Bodhisattwy. Manjushri jest nazywany strażnikiem raju na wschodzie, mecenasem sztuki, a także bodhisattwą, który jest patronem wszystkich, którzy dążą do wiedzy i duchowego wyzwolenia. Są to dwa symbole walki z ignorancją - wiedza i siła woli.

 

 

IKONOGRAFIA: 


          Przedstawia się Bodhisattwę jako indyjskiego księcia, który siedzi okrakiem na śnieżnym lwie. W jednej ręce Bodhisattwa trzyma miecz, który rozprasza mrok ignorancji i niszczy iluzje, w drugiej ręce lotos, w którym ukryty jest zwój "Prajnaparamita Sutry".

 

THANKA (THANGKA) - CZYM JEST I CO PRZEDSTAWIA?


         Thanka (thangka) w dosłownym tłumaczeniu jest płaskim obrazem (rodzajem plakatu). W praktyce jest to po prostu malowany na płótnie ręcznie obraz (z obszyciem lub bez) przedstawiający ważne postaci i/lub symbole buddyjskie. Można też powiedzieć, iż jest to po prostu malowany zwój o tematyce religijnej. Thanki są wieszane zarówno w klasztorach buddyjskich jak i prywatnych domach. Służą jako pomoc w medytacji, będąc narzędziem wizualizacji różnych aspektów umysłu. Są też elementem dekoracyjnym wystroju wnętrza mieszkania czy domu.

 

 

COŚ O NAS...

       Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wwojej drodiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się skarbami, które co i raz napotykaliśmy na sze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

 

 

WYJĄTKOWE I JEDYNE W SWOIM RODZAJU

         Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl