Ganesha - naturalne kadzidełka do medytacji

Dostępność: brak towaru
Cena: 18,00 zł 18.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Są to naturalne kadzidełka z Nepalu, idealne do codziennej medytacji i praktyki. Jest to mix, specjalnie wyselekcjonowanych ziół i kwiatów z rejonów Himalajskich gór. W paczce znajduję się również drewniana podstawka na kadzidełka. Paczka zawiera 30 kadzidełek o długości ok 12 cm.

Pochodzenie: Nepal. 

Praktyka jogi lub medytacji polega przede wszystkich na wyciszeniu zmysłów i doświadczaniu wewnętrznej ciszy. Mudry są narzędziem, pomagającym w osiągnięciu tego celu. Termin „Mudra” odnosi się do używania gestów rąk podczas medytacji, które w określony sposób ukierunkowują przepływu energii w ciele. 

Ganesha mudra jest jogicznym gestem dłoni, który pomaga praktykującemu połączyć się i obudzić energię wewnątrz. Nazwa pochodzi od imienia hinduskiego boga Ganesh, który jest uważany za usuwającego przeszkody. Mówi się, że praktykowanie mudry Ganesha wywołuje pewność siebie i odwagę, by pokonać wszystko, co powstrzymuje jednego.

Ganesha mudra ćwiczy się, kładąc lewą rękę przed klatką piersiową, wyciągając dłoń i chwytając lewą rękę prawą ręką. Dłonie pozostają na poziomie serca, ponieważ są energicznie odrywane bez zwalniania uścisku.

Mówi się, że Ganesh, oprócz tego, że „usuwa przeszkody”, umieszcza przeszkody na swojej drodze, aby zdobyć siłę przez ich pokonanie. Dlatego mudra Ganesha uważana jest za wzmacniającą energetycznie i fizycznie serce.

Mówi się, że aby uzyskać maksymalne korzyści, Ganesha mudra należy ćwiczyć codziennie do pięciu lub sześciu razy, koncentrując się na Ganesh i symbolice tej mudry. Może to być szczególnie przydatne, gdy ktoś jest zmęczony lub zmartwiony. Można to zrobić jako część medytacji lub praktyki pranayama.

Ganesha mudra jest również związana z żywiołem ognia. Jako taki mówi się, że pomaga stymulować metabolizm i trawienie. Jest to związane z czakrą anahata i jest uważane za praktykę otwierającą serce. Niektórzy twierdzą, że podczas praktykowania tej mudry odczuwają silne uczucie ciepła i jasności w okolicy serca.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl