Czym kadzidła tybetańskie różnią się od innych?
Czym kadzidła tybetańskie różnią się od innych?

Kadzidła to nie tylko dekoracyjne akcesoria, wydzielające określony zapach. Pełnią one bowiem ważną funkcję podczas medytacji i uprawiania jogi, a także posiadają lecznicze właściwości. Pomagają się zrelaksować, uspokoić skołatane nerwy oraz umysł. Dzięki nim nasz duch w trakcie medytacji może wyjść poza ciało i unieść się w pozaziemskie przestrzenie. Na szczególną uwagę zasługują kadzidła tybetańskie. Sprawdź, czym różnią się od innych.

W czym tkwi sekret kadzideł tybetańskich?

Sekret kadzideł tybetańskich tkwi w ręcznym sposobie ich wyrabiania, przy użyciu starych wag oraz moździerzy, zgodnie ze wielowiekowymi przepisami tybetańskich mnichów. W przeciwieństwie do innego rodzaju kadzideł, kadzidła tybetańskie nie posiadają w swoim składzie esencji olejków zapachowych, lecz naturalne składniki, które mnisi zbierają u podnóża Himalajów. Mogą być nimi:

  • sproszkowana kora szlachetnych gatunków drzew, w tym owocowych,
  • zioła, żywice, suszone owoce,
  • orzechy, minerały,  w tym złoto i srebro,
  • białe i czerwone drzewo sandałowe,
  • glinka z góry Kaliasz.
  • sproszkowane liście, kwiaty i pestki,
  • przyprawy: szafran, cynamon, imbir, kardanom, kolendra, goździki,
  • aloes, kamfora,
  • kamienie półszlachetne.

Zebrane składniki rozcierane są na papkę, formowane w kadzidła i suszone. Kadzidła tybetańskie są także niezwykle efektywne, ich czas spalania wynosi bowiem około czterdziestu minut. Posiadają właściwości lecznicze i w pełni naturalny oraz nietoksyczny skład. Doskonale sprawdzą się podczas medytacji, ze względu na swój wyjątkowy zapach, który uspakaja, wycisza negatywne emocje i pozytywnie działa na psychikę.

Jakie rodzaje kadzideł tybetańskich znajdziesz w moim sklepie?

W moim sklepie znajdziesz bogaty wybór kadzideł tybetańskich. Oferuję kadzidła tybetańskie o zapachu rumianku, znanego jako aromatyczny środek pobudzający, działający przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwskurczowo, a także kadzidło o zapachu rododendronu, wytworzone z Rhododendron Anthopogon z Ghanten Khampa, którego suszone liście charakteryzuje stymulujący i orzeźwiający aromat. Jeśli chcesz stworzyć w sypialni romantyczną, pełną pożądania atmosferę, wybierz kadzidła Kamasutra, jeśli natomiast pragniesz się odprężyć, zapal kadzidełko o zapachu zielonej herbaty, przygotowane na bazie bogatej mieszanki ziół wraz z liśćmi zielonej herbaty oraz olejku. Szafran tybetański znany jest z kolei ze swoich właściwości oczyszczających i chłodzących. Jeśli odczuwasz niepokój lub niepewność albo przechodzisz infekcję z gorączką i kaszlem, zapal kadzidełko tybetańskie o jego zapachu. Złagodzi ono również reakcje alergiczne organizmu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl