Kiedy powinno rozwieszać się flagi buddyjskie?
Kiedy powinno rozwieszać się flagi buddyjskie?

 

Buddyzm to nie tylko system filozoficzny, ale także jedna z religii uniwersalnych. Nie zaprzecza ona istnieniu innych bogów oraz nie stawia się ponad innymi religiami, narzucając wiarę w jednego stwórcę świata. Buddyzmem interesuje się wielu z nas, dlatego podpowiadamy, jakie znaczenie mają kolorowe flagi buddyjskie, które możemy spotkać w Japonii, Chinach i Tybecie oraz kiedy powinno się je rozwieszać.

Co symbolizuje flaga buddyjska?

Tradycja buddyjskich flag modlitewnych jest nieco dłuższa niż historia tej religii. W czasach przedbuddyjskich były one wykorzystywane m.in. w celu przywrócenia harmonii pomiędzy ciałem, umysłem i duchem, której brak zakłócał funkcjonowanie organizmu i wywoływał choroby. Do dziś flagi modlitewne spotkamy niemal na całym świecie, także w Polsce, gdzie zarejestrowanych jest kilka buddyjskich związków wyznaniowych. Nie trzeba jednak być wyznawcą buddyzmu, aby czerpać dobrą energię ze związanych z tą filozofią oraz religią symboli, czyli m.in. flag buddyjskich, które mylnie postrzegane są jako „narzędzie” zanoszące modlitwy do bogów. Buddyzm to filozofia pokoju, dążenia do ustania szeroko rozumianego cierpienia, a także droga do odzyskania wewnętrznego spokoju oraz harmonii z samym sobą oraz naszym otoczeniem. Buddyjskie flagi służą w celu oczyszczenia otoczenia ze złej energii, zapewnienia dobrobytu oraz nauczenia się wykorzystywania nadarzających się nam okazji, których często nie dostrzegamy i tym samym tracimy szansę na lepsze życie. Flagi buddyjskie odpędzają zło, przynosząc określone korzyści. Są one zależne od rodzaju flag, jednak ich działanie zawsze ma na celu redukcję czyhających na nas zagrożeń.

Zasady rozwieszania flag buddyjskich

Istnieją określone zasady rozwieszania flag buddyjskich. Powinny one zostać rozwieszone w najwyższym punkcie naszej przestrzeni, aby skutecznie oczyszczać okolicę. Bardzo ważne jest także, to kiedy je rozwiesimy. Zgodnie z filozofią buddyjską flagi modlitewne rozwieszane są w czasie pełni i nowiu o poranku. Nie bez znaczenia jest również pogoda – powinno być wietrznie i słonecznie. Zgodnie z wierzeniami maksymalizację działania flag buddyjskich zapewnia ich rozwieszenie w szczególnym czasie, czyli podczas zaćmienia słońca lub księżyca. Warto pamiętać, że zniszczone flagi buddyjskie trzeba zastąpić nowymi. Co więcej, trzeba właściwie postępować z wieszanymi i zdejmowanymi flagami modlitewnymi. Stare flagi trzeba spalić, a nowych nie powinno się kłaść na ziemi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl