Thanka buddyjska z Nepalu/ Awalokiteśwara (Chanrezik) / 119 x 66 cm

Dostępność: 1 sztuka
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 2 000,00 zł 2000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Buddyjska Thangka Awalokiteśwara 119 x 66 cm

Jeśli tylko masz miejsce na ścianie, to właśnie thanka będzie idealnym wyborem, aby zapełnić tę lukę. Pomoże Ci w medytacji, będzie narzędziem do wizualizacji różnych aspektów umysłu.

Prezentowana thanka to rzadkość - pochodzi z Nepalu. Jest wykonana ręcznie przez Nepalskiego artystę. Jest to niepowtarzalne dziedzictwo zapomnianej i zniszczonej już nieco tybetańskiej kultury.

Thanka jest stylizowana na starą. Ma obszycie.

Umieszczenie thanki na ścianie zmieni wnętrze domu.

Przydatne informacje - thanka Awalokiteśwara 119 x 66 cm:

  • Sposób wykonania: ręcznie robiony
  • Twórca: artysta z Nepalu
  • Malowanie: ręcznie malowany
  • Wysokość thanki: 119 cm
  • Szerokość thanki: 66 cm
  • Materiał, z którego została wykonana thanka: tkanina
  • Kolor thanki: wielokolorowy
  • Przeznaczenie thanki: do powieszenia na ścianie
  • Kraj pochodzenia: Napal

Awalokiteśwara tudzież Chenrezig

Najważniejszą informacją o Awalokiteśwarze jest to, że uosabia współczucie wszystkich Buddów (bodhisattva współczucia). To właśnie do niego kierowana jest słynna i najpotężniejsza mantra Om Mani Padme Hum, która często ozdabia rytualne przedmioty takie jak dzwonki tingsha. W mantrze tej jest zawarta radosna nowina wybawienia z kołowrotu cierpienia oraz ogrom miłości dla wszystkich czujących istot.

Istnieje opowieść buddyjska, ktora mówi o ślubowaniu Avalokitesvary, iż nie spocznie, póki nie uwolni wszystkich czujących istot z samsary. Bardzo się stara, ale zdaje sobie w końcu sprawę, że ciągle jest wiele nieszczęśliwych istot, a więc stara się zrozumieć ich potrzeby. Stara się tak bardzo pomóc jak największej ilości istot, że Amithaba, widząc jego determinację daje mu jedenaście głów. To pomaga mu usłyszeć krzyki cierpienia istot. Teraz może dotrzeć do jeszcze większej ilości nieszczęśliwców i im pomóc, ale znów okazuje się, że to za mało. Amithaba znów pomaga Avalokiteśwarze i tym razem daje mu tysiąc rąk. Każda ręka ma broń do walki z cierpieniem.

Praktyka związana z aspektem Buddy Awalokiteśwara prowadzi człowieka do stanu buddy, poprzez zgłębienie znaczenia oraz uzyskanie umiejętności współczucia. 

Mantra Om Mani Padme Hum

Powyższa mantra składa się z sześciu sylab. Bardzo często spotkać ją można wyrytą na dzwonkach tingsha.

Ma wiele znaczeń, a dosłowne tłumaczenie to: Oddaj cześć skarbowi w lotosie. Jest też bardziej poetycka wersja tłumaczenia mantry: Bądź pozdrowiony skarbie w kwiecie lotosu.

Mantra jest przywołaniem formy współczucia wszystkich Buddów, czyli Czenrezig (Chenrezig, Awalokiteśwara). Osobie, która powtarza mantrę ma to pomóc w uspokojeniu się i odepchnięciu uczuć, które przeszkadzają w drodze do oświecenia.

Thanka (thangka) - czym jest i co przedstawia?

Thanka (thangka) w dosłownym tłumaczeniu jest płaskim obrazem (rodzajem plakatu). W praktyce jest to po prostu malowany na płótnie ręcznie obraz (z obszyciem lub bez) przedstawiający ważne postaci i/lub symbole buddyjskie. Można też powiedzieć, iż jest to po prostu malowany zwój o tematyce religijnej.

Thanki są wieszane zarówno w klasztorach buddyjskich jak i prywatnych domach. Służą jako pomoc w medytacji, będąc narzędziem wizualizacji różnych aspektów umysłu. 

Są też elementem dekoracyjnym wystroju wnętrza mieszkania czy domu.

Dlaczego właśnie orientalne akcesoria z Nepalu?

Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z Naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się z Wami skarbami, które co i raz napotykaliśmy na swojej drodze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

Przedmioty w Naszej Galerii są wyjątkowe, niepowtarzalne

Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie, prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt, nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl