Drewniany symbol pomyślności do powieszenia - baldachim / Nepal / 16x15x1,6 cm

Dostępność: brak towaru
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Symbol pomyślności do powieszenia na ścianie - parasol

Teraz ściany Twojego domu nie będą już takie puste!  Powieś na nich jeden (lub więcej) z symboli pomyślności

Właśnie oglądasz symbol baldachimu. Każdy z ośmiu symboli symbolizuje coś innego. Parasol symbolizuje głowę Buddy (to przez jego okrągły kształt). Jest także symbolem suwerenności Buddy.

Symbol został ręcznie wykonany oraz ręcznie pomalowany prze artystę z Nepalu. Przeznaczony jest do powieszenia na ścianie.

Przydatne informacje - symbol pomyślności (parasol):

  • Sposób wykonania: ręcznie robiony
  • Twórca: artysta z Nepalu
  • Malowanie: ręcznie malowany
  • Wysokość płaskorzeźby: 16 cm
  • Szerokość płaskorzeźby: 15 cm
  • Głębokość płaskorzeźby: 1,6 cm
  • Materiał, z którego został wykonany symbol: drewno
  • Kolor płaskorzeźby: wielokolorowy
  • Przeznaczenie płaskorzeźby: do powieszenia na ścianie
  • Kraj pochodzenia: Napal

8 buddyjskich symboli pomyślności - Asztamangala

Umieszczane na większości przedmiotów, które używają praktykujący buddyzm. Po co? Jak sama nazwa wskazuje przynoszą szczęście. 8 symboli to parasol, złote ryby, lotos, waza, niekończący się węzeł, sztandar zwycięstwa, muszla oraz koło Dharmy. W buddyzmie symbolizują one ofiary złożone Buddzie przez bogów w momencie, gdy osiągnął on oświecenie.

Symbole mają też swoje pojedyncze, unikatowe znaczenia.. Są nimi:

Waza - wyobraża gardło Buddy, które jest źródłem czystej, rozwiewającej cierpienie samsary oraz przynoszącej szczęście Dharmy. Symbolizuje także nieskończoną jakość nauk Buddy.

Kwiat lotosu - utożsamiany z językiem Buddy, który jest giętki, doskonały i smukły, dokładnie tak samo jak kwiat lotosu. Jest również symbolem czystości i odrodzenia (lotos potrafi rosnąć nawet w mętnej wodzie).

Złote ryby - symbolizują kształt oczu Buddy, a także szczęście, spontaniczność i swobodę oraz wolność od cyklu odrodzenia.

Baldachim (parasol) - z uwagi na swój okrągły kształt symbolizuje głowę Buddy. Niegdyś w Indiach im więcej posiadało się parasoli, tym wyżej widniało się w hierarchii społecznej. W związku z tym parasol jest także symbolem suwerenności Buddy.

Węzeł nieskończoności  - symbolizuje wszechwiedzące, nieskończone, wieczne serce i umysł Buddy. Jest też symbolem niekończącej się mądrości i współczucia Buddy oraz niekończącego się cyklu odrodzenia.

Chorągiew zwycięstwa (sztandar zwycięstwa) - utożsamiana z pięknem i doskonałymi proporcjami ciała Buddy. Jest to także symbol triumfu Buddy nad czterema marami, czyli przeszkodami na drodze do oświecenia.

Muszla koncha (biała koncha) - symbolizuje mowę Buddy (donośną i melodyjną). Inne znaczenie muszli nawiązuje do symbolu nauk Buddy i niezłomności Buddy w dzieleniu się nimi.

Koło (koło Dharmy) - symbolizuje obracanie kołem Dharmy, które niesie wyzwolenie wszystkim czującym istotom. Części, z których składa się koło (piasta, szprychy i obręcz) są odpowiednio symbolem etyki, mądrości i koncentracji.

Dlaczego właśnie orientalne akcesoria z Nepalu?

Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z Naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się z Wami skarbami, które co i raz napotykaliśmy na swojej drodze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

Przedmioty w Naszej Galerii są wyjątkowe, niepowtarzalne

Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie, prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt, nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl