ZIELONA TARA / 79,5x58 cm / Thanka buddyjska z Nepalu na płótnie

Dostępność: 1 sztuka
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 1 399,00 zł 1399.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

ZIELONA TARA - THANKA

 

      Niesamowita ręcznie robiona thanka przedstawiająca Buddę Samantabhadrę. Przedstawiona thanka pochodzi z Nepalu, jest ona wykonana przez miejscowego artystę i stanowi wielką rzadkość. Dana rzecz to niepowtarzalne dziedzictwo tybetańskiej kultury. Nasza thanka pomoże Ci w trakcie medytacji, bo może być narzędziem do wizualizacji różnych aspektów umysłu.

 

Pochodzenie: Nepal (Kathmandu)

 

Wymiary: wysokość 58 cm

                  szerokość 79,5 cm

  

Materiał: płótno, farba

 

Stan: nowa

 

Sposób wykonania: ręczne wykonanie, artysta z Kathmandu

 

Kolor: czarny, złoty

 

Przeznaczenie thanki: do powieszenia na ścianie

 

Obszycie: bez obszycia

 ZIELONA TARA


        Tara – żeńska forma uosabiająca współczucie i miłosierdzie. Istnieje wiele legend, które odpowiadają na pytanie: skąd wzięła się Tara. Według jednej z nich narodziła się z łez Awalokiteśvary (istoty uosabiającej współczucie). Poprzysięgła, że będzie mu towarzyszyć dopóki jego celem będzie ulżenie cierpieniom ludzkim. Z tego powodu jest uważana za jego małżonkę, a także emanację. Jest żeńskim bodhisattwą współczucia oraz matczynego miłosierdzia, a co więcej narodową patronką Tybetu. Ochrania przez wszelkimi niebezpieczeństwami i cierpieniami. Za bezgraniczną miłość do wszystkiego, co żyje na planecie, chęć pomocy wszystkim cierpiącym, którzy o to proszą, Zielona Tara nazywa na jest uniwersalną matką. Buddyści są przekonani, że jeśli regularnie recytujesz mantrę na cześć bogini, życzenia są spełnione, osoba pozbywa się wewnętrznych złudzeń. Za co odpowiada Zielona Tara oprócz spełnienia cenionych pragnień? Bóstwo ma kilka innych ważnych ról, w tym: pozbycie się niepokoju, niepewności; uzdrowienie z chorób duchowych i fizycznych, a także z konfliktów między ludźmi, przyczyniając się do udanych przedsięwzięć; otoczenie opieką matki, pomoc w zakładaniu rodziny, rodzeniu i wychowywaniu dzieci; pocieszenie w smutku, znalezienie prawdziwej drogi oświecenia.

 

 

IKONOGRAFIA: 


          Bogini ma szmaragdowy, niczym lasy górskie, kolor skóry. Jest przedstawiona siedzącą na lotosie, opuszczając z niego jedną nogę, żeby w każdej chwili móc szybko wejść do akcji, przyjść z pomocą. Uosabia wyzwolenie, które w szczególny sposób chroni przed wszystkimi duchowymi i ziemskimi niebezpieczeństwami. Jej twarz jest spokojna, wyraża macierzyńskie miłosierdzie i współczucie. W prawej ręce trzyma kwiat lilii, wykonując rytuał dawania dobra.

 

THANKA (THANGKA) - CZYM JEST I CO PRZEDSTAWIA?


         Thanka (thangka) w dosłownym tłumaczeniu jest płaskim obrazem (rodzajem plakatu). W praktyce jest to po prostu malowany na płótnie ręcznie obraz (z obszyciem lub bez) przedstawiający ważne postaci i/lub symbole buddyjskie. Można też powiedzieć, iż jest to po prostu malowany zwój o tematyce religijnej. Thanki są wieszane zarówno w klasztorach buddyjskich jak i prywatnych domach. Służą jako pomoc w medytacji, będąc narzędziem wizualizacji różnych aspektów umysłu. Są też elementem dekoracyjnym wystroju wnętrza mieszkania czy domu.

 

 

COŚ O NAS...

       Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wwojej drodiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się skarbami, które co i raz napotykaliśmy na sze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

 

 

WYJĄTKOWE I JEDYNE W SWOIM RODZAJU

         Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl