Mandala symbol Kalaczakry / 55x55 cm / Thangka z Nepalu / ręcznie malowana

Dostępność: brak towaru
Cena: 399,00 zł 399.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: THANKA-24

Opis

THANKA MANTRA SYMBOL KALACZAKRY

 

      Niesamowita, ręcznie robiona thanka. Pochodzi z Nepalu. Przedstawia symbol Kalaczakry otoczony mantrą. Jest wykonana przez miejscowego artystę i stanowi wielką rzadkość. Dana rzecz to niepowtarzalne dziedzictwo tybetańskiej kultury. Nasza thanka pomoże Ci w trakcie medytacji, bo może być narzędziem do wizualizacji różnych aspektów umysłu.

 

Pochodzenie: Nepal

 

Wymiary: wysokość 55 cm

                  szerokość 55 cm

  

Materiał: płótno, farba

 

Stan: nowa

 

Sposób wykonania: ręczne wykonanie, artysta z Nepalu

 

Kolor: wielobarwna z przewagą koloru złotego, niebieskiego i zielonego, czarne tło z motywem symboli pomyślności, czerwone obramowanie

 

Przeznaczenie thanki: do powieszenia na ścianie

 

Obszycie: bez obszycia

 

 

SYMBOL KALACHAKRY

 

         Kalachakra – tłumacząc z sanskrytu to koło lub krąg czasu. W ogólnym znaczeniu „kalachakra” to zbiór podglądów filozoficznych oraz odpowiednich do nich praktyk medytacyjnych opartych na tantrze.

 

 

MANTRA OM MANI PADME HUM

 

      Główna mantra Tybetu. Dalajlama wskazuje na nią, jako mantrę pokoju na świecie. Składa się z sześciu sylab. Bardzo często spotkać ją można wyrytą na dzwonkach tingsha. Ma wiele znaczeń, a dosłowne tłumaczenie to: Oddaj cześć skarbowi w lotosie. Jest też bardziej poetycka wersja tłumaczenia mantry: Bądź pozdrowiony skarbie w kwiecie lotosu. Mantra jest przywołaniem formy współczucia wszystkich Buddów, czyli Czenrezig (Chenrezig). Osobie, która powtarza mantrę ma to pomóc w uspokojeniu się i odepchnięciu uczuć, które przeszkadzają w drodze do oświecenia.

 

 

THANKA (THANGKA) - CZYM JEST I CO PRZEDSTAWIA?


       Thanka (thangka) w dosłownym tłumaczeniu jest płaskim obrazem (rodzajem plakatu). W praktyce jest to po prostu malowany na płótnie ręcznie obraz (z obszyciem lub bez) przedstawiający ważne postaci i/lub symbole buddyjskie. Można też powiedzieć, iż jest to po prostu malowany zwój o tematyce religijnej. Thanki są wieszane zarówno w klasztorach buddyjskich jak i prywatnych domach. Służą jako pomoc w medytacji, będąc narzędziem wizualizacji różnych aspektów umysłu. Są też elementem dekoracyjnym wystroju wnętrza mieszkania czy domu.

 

 

COŚ O NAS...

       Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wwojej drodiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się skarbami, które co i raz napotykaliśmy na sze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

 

 

WYJĄTKOWE I JEDYNE W SWOIM RODZAJU

     Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl