Mandala 25x20,7cm Budda Buddyzm Harmonia

Dostępność: brak towaru
Cena: 70,00 zł 70.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: MAN-01

Opis

Mandala 25x20,7cm Budda Buddyzm Harmonia

Oto jedna ze sporządzonych ręcznie przez praktykujących buddyzm tybetański madal. Harmoniczne połączenie koła i kwadratu z pewnością zapewni Twojemu wnętrzu spokój (zarówno w znaczeniu duchowym jak i wnętrzu Twojego domu)!

UWAGA: Prezentowana sztuka niestety uległa znacznemu uszkodzeniu i dlatego jej cena spadła z 70zł! Nie przegap takiej okazji!

Przydatne informacje - Mandala

Sposób wykonania

Ręcznie robione

Wzory

Ręcznie malowane

Wysokość

25 cm

Szerokość

20,7 cm

Głębokość

-

Materiał

Ręcznie robiony papier

Kraj pochodzenia

Nepal

Ręcznie robiony papier z Nepalu

Ten produkt jest stworzony z kory krzewu Daphne Cannabina z Papyracey. Lokalni mieszkańcy znają go jako ,,lokta”. Loktę można znaleźć jedynie w górach na wysokości pomiędzy 2000 a 3500 metrów. Charakteryzuje się tym, że odradza się po 6-8 latach po ścięciu. Kora tej rośliny jest zbierana w odpowiednich ilościach z poszanowaniem środowiska. Dzięki temu kruche Nepalskie lasy zachowują swoją świetność.

Ten nepalski, ręcznie robiony papier znany jest ze swojej wytrzymałości i niezwykłej tekstury. Właśnie na nim zostały spisane  najstarsze manuskrypty buddyjskich tekstów, tak samo edykty królewskie czy dokumenty prawne.

Proces wytwarzania tego papieru to przede wszystkim najpierw dwukrotne gotowanie kory, a następnie dokładne mycie, siekanie oraz uderzanie w masę  młotkiem. Miękką miazgę wylewa się na drewnianą ramę i ostrożnie rusza, potrząsając ramką w wodzie, a następnie suszy na słońcu.

Kupując ten produkt przyczyniasz się do poprawy sytuacji społeczno-ekonomicznej lokalnej społeczności wiejskiej oraz miejskiej w Himalajach.

Notes około A5 19,5x16cm Ręcznie robiony papier

Mandala – co to jest?

Mandala jest to artystyczna forma wyrazu. Występuje głównie w sztuce tybetańskiej. Ważnym elementem jest w niej punkt centralny, który jednocześnie symbolizuje początek jak i koniec. Swoją symbolikę ma również połączenie koła i kwadratu. Koło symbolizuje niebo i nieskończoność, zaś kwadrat symbolizuje wszystko co związane z człowiekiem i ziemią. Tak skonstruowana mandala daje nam obraz tego jak chaos przybiera harmonijną formę.

Coś o nas...

Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się skarbami, które co i raz napotykaliśmy na swojej drodze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

Wyjątkowe i  jedyne w swoim rodzaju

Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl