Mala na rękę / żółty jadeit / Nepal / Buddyzm / koralik 8mm

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

      Gdybyś miał/a wybrać jedną rzecz, która zdecydowanie pomaga w medytacji - co by to było? To jedno z tych pytań nazywanych retorycznymi :) Bez wątpienia w medytacji pomocna jest mala buddyjska. W końcu po to została stworzona! Male pomagają w recytowaniu modlitw i mantr. 

 

MALA NA RĘKĘ - BUDDYJSKI RÓŻANIEC MODLITEWNY - 23 PACIORKI - ŻÓŁTY JADEIT

 

Pochodzenie: Nepal

 

Ilość paciorków: 23 + stupa (koralik zwieńczający malę)

 

Wewnętrzny obwód: 17 cm

 

Średnica paciorka: 8 mm

 

Materiał: żółty jadeit, elastyczna żyłka, żółty sznurek

 

Co niesamowite male mają różną ilość koralików - wszystko po to, aby móc wybrać malę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom. Czym jeszcze różnią się male? - tym, z czego zostały zrobione! Male buddyjskie wykonane są z wielu wielu materiałów np. drzewo sandałowe, nasiona rudrakszy, kości... 

Malę, którą właśnie oglądasz wykonał ręcznie artysta z Nepalu. Przeznaczona jest do noszenia na ręce. Koraliki wykonane są w tym przypadku z żółtego jadeitu szlifowanego na gładko. Wykończona jest stupą z jadeitu i żółtym sznureczkiem.

 

Mala – co to i do czego służy?

Mala jest to innymi słowy sznur modlitewny. Jest pomocna przy modlitwach lub mantrach. Male charakteryzują się umieszczaniem na sznurku konkretnej liczby koralików. Liczba ta może się różnić w zależności od sposobu jej noszenia.

Tradycyjna mala składa się z 108 korali i symbolizuje 108 doskonałych cech Buddy lub według innego wierzenia 108 splamień, które przeszkadzają w osiągnięciu stanu buddy. Liczba 108 jest uważana za liczbę magiczną, często też świętą

Co niesamowite male mają różną ilość koralików - wszystko po to, aby móc wybrać malę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom. Czym jeszcze różnią się male? - tym, z czego zostały zrobione! Male buddyjskie wykonane są z wielu wielu materiałów np. drzewo sandałowe, nasiona rudrakszy, kości... .

Oto przykłady występowania liczby 108 w różnych tradycjach Wschodu:

Hinduizm:

*108 głównych Upaniszad,
*54 litery alfabetu sanskryckiego, każda ma 2 aspekty - Siwa, Siakti,
*108 paciorków mali,
*108 Gopi (partnerek) Kriszny,
*108 świętych miejsc (pitha)
*rytuał 108 Powitań Słońca w jodze;


Buddyzm:

*108 Archatów,
*108 tradycyjnych pokłonów,
*108 uderzeń dzwonu (gongu) na nowy rok w japońskich świątyniach;


Islam:

*108 jako imię Boga.

 

Powstała też wersja mali na rękę, gdzie liczba korali została mocno zredukowana oraz wersja średnia składająca się z 54 koralików.  Co ważne male zawsze składają sie ze sznurka, jednakże użyte w nich korale wykonane są z przeróżnych materiałów. Najczęściej spotykanymi są: drewno, nasiona, kości lub kamienie naturalne, szlachetne, półszlachetne czy syntetyczne.

Czym charakteryzuje się czynność mantrowania?

Mantrowanie jest uważane za najprostszą i prawdopodobnie najwcześniejszą formę medytacji. Powtarzanie mantr pomaga utrzymać skupienie umysłu, przez co stanowi ważny element praktyki medytacyjnej. Na poziomie fizycznym medytacja przy pomocy mantry pomaga w zrelaksowaniu się, sprzyjając tym samym uzdrawianiu.

Dlaczego właśnie orientalne akcesoria z Nepalu?

Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z Naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się z Wami skarbami, które co i raz napotykaliśmy na swojej drodze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

Przedmioty w Naszej Galerii są wyjątkowe i niepowtarzalne

Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie, prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt, nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl