Kadzielnica w kształcie kołyski dł 27,5cm Budda

Dostępność: brak towaru
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kadzielnica w kształcie kołyski dł 27,5cm Budda

Zapraszamy do obejrzenia ręcznie wykonanej kadzielnicy sprowadzanej prosto z Nepalu. Nepalscy rzemieślnicy znani są ze swojego niesamowitego kunsztu na całym świecie. Ich doświadczonymi rękami stworzona została właśnie ta kadzielnica ze stopu metali, którego skład znany jest tylko stwórcom. Kadzielnica dodatkowo ozdobiona została wizerunkami Buddy i Garudy. Symbole te są bardzo znane i umieszczane często na wszelkich przedmiotach związanych z buddyzmem. Nie czekaj i poczuj zapach kadzidełek oraz naciesz oko tą cudowną kadzielnicą!

Przydatne informacje -  Kadzielnica

Sposób wykonania

Ręcznie robione

Malowanie

Brak

Wysokość

11 cm

Szerokość

27,5 cm

Głębokość

5,5 cm

Materiał

Stop metali używany przez rzemieślników z Nepalu

Kraj pochodzenia

Nepal

Budda – stan umysłu czy osoba?

Odpowiadając na powyższe pytanie – i to i to. Przede wszystkim jest to osoba, ale nie byle jaka! Szacuje się, że Budda urodził się około 480 lat p.n.e. Nigdy nie uważał się za Boga (z resztą buddyści również go za boga nie uważają). Był zwykłym człowiekiem, jednakże wyróżniało go to, że osiągnął Oświecenie, a innymi słowy zgłębił znaczenie życia. Od jego imienia powstał Buddyzm, a sam Budda uważany jest za jego założyciela. Imię Budda oznacza ,,ten, który się przebudził”, tzn. ktoś kto ujrzał czym jest rzeczywistość. Dlatego też możemy twierdzić, że budda (pisane małą literą) to stan umysłu. Budda to innymi słowy osoba, która przejrzała na oczy.

Budda

Garuda – jego potęga przerasta bogów

Garuda jest czczony nie tylko w buddyzmie ale i hinduizmie. W obydwu wierzeniach przedstawia sie go jako ptaka (orła) z ciałem człowieka. W hinduizmie jest wierzchowcem boga Winszu. Zanim nim został sprzeciwił się bogom i nie chciał nikomu służyć. Pokonał większość z nich, ale poddał sie tylko spokojnej sile boga Winszu. Znany jest także jako śmiertelny wróg Nagów.

Garuda

Coś o nas...

Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się skarbami, które co i raz napotykaliśmy na swojej drodze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

Wyjątkowe i  jedyne w swoim rodzaju

Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl