Figurka Guru Rinpoche Nepal Buddyzm Handmade

Dostępność: brak towaru
Cena: 550,00 zł 550.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Figurka Guru Rinpoche Nepal Buddyzm Handmade

Oferujemy Państwu przepiękny posążek przedstawiający Guru Rinpoche, czyli Padmashambawę. Figurka została wykonana z mosiądzu. Dodatkowo rzemieślnik z Nepalu pozłocił jej elementy, aby zwiększyć już wysoką wartość posążka. Figurka została wykonana w całości ręcznie. Dzięki temu nie znajdziemy drugiej takiej samej. Wszystko to sprawia, że figurka Guru Rinpoche jest unikatowa  i warto mieć ją w swoim domu. Umiejscowiona na wyjątkowej półce i w widocznym miejscu nada Twojemu mieszkaniu charakteru.

Przydatne informacje - Posążek Guru Rinpoche

Sposób wykonania

Ręcznie robione

Malowanie

Ręcznie malowane

Wysokość

23 cm

Szerokość

15 cm

Głębokość

11 cm

Materiał

Mosiądz z pozłacanymi elementami

Kraj pochodzenia

Nepal


Guru Rinpoche – zrodzony z lotosu by szerzyć nauki Wadżrajny 

Padmasambhawa oznacza ,,Zrodzony z Lotosu". Takim mianem nazywają praktykujący buddyzm słynnego buddyjskiego mistrza. Innym, równie znanym jego imieniem jest Guru Rinpocze, czyli ,,Drogocenny Mistrz". Właśnie on jako pierwszy przyniósł nauki Wadżrajany do Tybetu, a co za tym idzie jest odpowiedzialny za przekazanie tam nauk buddyzmu. Niewątpliwie od niego wywodzi się stara tak zwana Ningma, czyli jedna z czterech głównych tradycji buddyzmu tybetańskiego – starożytna tradycja. Padmasambhawa nie tylko szerzył cenne nauki, ale też założył najstarszy w Tybecie klasztor Samje, który stał się centralnym ośrodkiem szerzenia Diamentowej Drogi (czyli nauk buddyzmu). Guru Rinpocze był przede wszystkim wielkim mistrzem duchowym i nauczycielem. Co więcej ukrył on wiele "duchowych skarbów" – tzw. term. Są to zaawansowane nauki, które w odpowiednich czasach i okolicznościach odnajdywać mają tertoni – jogini zdolni pojąć ich głębię.

“Największym złem jest utrzymywanie religijnych uprzedzeń i krytykowanie innych ludzi bez poznania ich umysłów. Zaniechaj więc uprzedzeń jak gdyby były trucizną.” – Guru Rinpocze 

 Figurka Posążek Guru Rinpoche Buddyzm Nepal

Coś o nas...

Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się skarbami, które co i raz napotykaliśmy na swojej drodze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

Wyjątkowe i  jedyne w swoim rodzaju

Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl