BUDDA SAMANTABHADRA / 72x52 cm / Thanka buddyjska z Nepalu

Dostępność: 1 sztuka
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 1 799,00 zł 1799.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

BUDDA SAMANTABHADRA - THANKA

 

      Niesamowita ręcznie robiona thanka przedstawiająca Buddę Samantabhadrę. Przedstawiona thanka pochodzi z Nepalu, jest ona wykonana przez miejscowego artystę i stanowi wielką rzadkość. Dana rzecz to niepowtarzalne dziedzictwo tybetańskiej kultury. Nasza thanka pomoże Ci w trakcie medytacji, bo może być narzędziem do wizualizacji różnych aspektów umysłu.

 

Pochodzenie: Nepal (Kathmandu)

 

Wymiary: wysokość 72 cm

                  szerokość 52 cm

  

Materiał: płótno, farba

 

Stan: nowa

 

Sposób wykonania: ręczne wykonanie, artysta z Kathmandu

 

Kolor: wielokolorowy + złota farba

 

Przeznaczenie thanki: do powieszenia na ścianie

 

Obszycie: bez obszyciaBUDDA SAMANTABHADRA


          Budda Samantabhadra - Budda Dharmakaji, Budda wymiaru pustej natury umysłu. Imię Samantabhadra można przetłumaczyć jako „szlachetny we wszystkim”, „zawsze piękny”, „wszechmogący”. Ciało Samantabhadry jest ciemnoniebieskie, kolor ten symbolizuje nieskończoność przestrzeni natury umysłu. Samantabhadra jest przedstawiany zarówno w samotnej formie, jak i w sojuszu z małżonką (Jab-Jum). Jab-Jum – w ikonografii buddyjskiej to obraz bóstw i buddów w miłosnym zjednoczeniu (Maithuna) ze swoimi małżonkami. Technika ta wywodzi się z tradycji Tantry i oznacza zjednoczenie dwóch przeciwstawnych zasad, męskiej i żeńskiej, pasywnej i aktywnej. Przy tym męskie bóstwo jest bierne i wyraża współczucie, albo metodę, zręczne techniki, bóstwo żeńskie zaś wyraża czynną zasadę i mądrość.

 

 

IKONOGRAFIA: 


Ciało Buddy Samantabhadry jest przedstawiane w kolorze ciemnoniebieskim, kolor ten symbolizuje nieskończoność przestrzeni natury umysłu. Jest w sojuszu miłosnym z Samantabhadri, której biały kolor symbolizuje pierwotną czystość wymiaru pustej natury umysłu. Ich związek (Jab-Jum) jest jednością wszystkiego w niedualności, jest także symbolem nierozerwalnej jedności błogości i pustki. W przeciwieństwie do Wadżradhary, tantrycznej personifikacji Dharmakai, Samantabhadra i jego małżonka są przedstawiani nago i bez ozdób. Symbolizuje wolność pierwotnej natury rzeczywistości od jakichkolwiek „szat”.

 

THANKA (THANGKA) - CZYM JEST I CO PRZEDSTAWIA?


         Thanka (thangka) w dosłownym tłumaczeniu jest płaskim obrazem (rodzajem plakatu). W praktyce jest to po prostu malowany na płótnie ręcznie obraz (z obszyciem lub bez) przedstawiający ważne postaci i/lub symbole buddyjskie. Można też powiedzieć, iż jest to po prostu malowany zwój o tematyce religijnej. Thanki są wieszane zarówno w klasztorach buddyjskich jak i prywatnych domach. Służą jako pomoc w medytacji, będąc narzędziem wizualizacji różnych aspektów umysłu. Są też elementem dekoracyjnym wystroju wnętrza mieszkania czy domu.

 

 

COŚ O NAS...

      Pomysł sprowadzania orientalnych akcesoriów narodził się z naszych cudownych podróży do Azji – głównie Nepalu. Owładnięci pasją, która wwojej drodiodła nas w tajemnicze zakątki świata postanowiliśmy podzielić się skarbami, które co i raz napotykaliśmy na sze poprzez niesamowitą kulturę krajów Południowego-Wschodu.

 

 

WYJĄTKOWE I JEDYNE W SWOIM RODZAJU

      Większość akcesoriów, które sprowadzamy dla Was z Azji Południowo-Wschodniej jest niepowtarzalna – jeśli raz znajdzie się w naszym asortymencie prawdopodobnie nigdy nie będziemy posiadać już kopii tej rzeczy. Nasze produkty są ręcznie robione, więc nawet gdyby ktokolwiek chciał odtworzyć produkt nigdy nie będzie to wierna kopia. Wszystko to sprawia, że posiadając orientalne akcesoria z naszego sklepu na pewno będziesz jedyną osobą wśród swoich znajomych, która jest właścicielką/właścicielem tej cudownej i oryginalnej rzeczy! Wartość takiego przedmiotu nigdy nie spadnie, a wręcz wzrośnie z racji na jej unikatowy charakter.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl