Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Figurki Buddy

W naszej kolekcji znajdą się wyjątkowe figurki Buddy w różnych przedstawieniach. Mamy również ręcznie wykonaną i malowaną ceramikę, która stanowi nie tylko niebagatelny element dekoracji domu, ale może być wykorzystana również w celach religijnych i rytualnych.

Ceramiczne figurki Buddy – co warto o nich wiedzieć?

Figurki Buddy cieszą się ogromną popularnością na szeroko pojętym zachodzie. Znaleźć je można nie tylko w domach buddystów, ale także w zbiorach pasjonatów orientu lub doznań duchowych. Warto jednak wiedzieć, czym się różnią między sobą poszczególne przedstawienia Buddy.

Budda w pozycji lotosu – jedno z najczęstszych sposobów przedstawienia Buddy jako siedzącego młodego mężczyzny ze skrzyżowanymi nogami. Zadaniem figurki jest przypominanie, by szukać w sobie równowagi myśli oraz dążyć do szczęścia.

Budda leżący – ten rodzaj przedstawienia wskazuje na ostateczną śmierć Buddy oraz wyrwanie się z cyklu narodzin i śmierci (reinkarnacji). Monumentalny leżący Budda znajduje się w świątyni Wat Pho w Bangkoku.

Wesoły Budda lub Gruby Budda – rodzaj przedstawienia Buddy silnie związany z folklorem chińskim. Ten rodzaj figurki ma być symbolem szczęścia i dobrobytu rozumianego jako dostatek jedzenia, picia i pieniędzy.

Interesujesz się figurkami Buddy?

Zajrzyj do naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl