Maski orientalne jako ozdoba wnętrz i nie tylko

Maski orientalne jako ozdoba wnętrz i nie tylko

Egzotyczne zakątki świata nigdy wcześniej nie były tak łatwo dostępne, jak dziś. Coraz więcej Polaków może sobie pozwolić na dalekie podróże, a szczyptę egzotyki często pragną zasiać w swoim domu. Orientalne maski stanowią wspaniałą dekorację zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz, wprowadzając do nich podróżniczy klimat. Zobacz, co warto wiedzieć, jeśli planujesz powiesić jedną z nich w swoim salonie.

Prosto z Azji

Przede wszystkim wybierz oryginalne azjatyckie maski, wytworzone przez rękodzielników, zamiast chińszczyzny produkowanej seryjnie z materiałów szkodliwych dla środowiska. O ile plastikowe maski prezentują się na ścianach czy półkach kiczowato, o tyle te ręcznie rzeźbione w drewnie i malowane tradycyjnymi barwami robią spektakularne wrażenie. Lokalni artyści, tworząc maskę, wierzą, że wyrzeźbione bóstwo przyniesie domowi szczęście. Podobizna Ganeshy na ścianie zapewni obfitość i dobrobyt, a Makahali – przegoni negatywne emocje i przeciwności losu. Wybierając oryginalną azjatycką maskę, zapraszasz do domu nie tylko talent artysty i serce, które włożył w pracę, ale też lokalne wierzenia i otwartość na daleki, orientalny świat.

Dekoracja inna niż wszystkie

Azjatyckie maski są oryginalną, rzadko spotykaną ozdobą wnętrz, przez co przyciągają uwagę. Te w intensywnych kolorach cudownie ożywiają minimalistyczne wnętrza, bynajmniej nie nadając im tradycyjnego, polskiego charakteru. Maski orientalne ciekawie prezentują się też w domach urządzonych tradycyjnie, gdzie z kolei stanowią wspaniały kontrast do dekoracji, które znamy i często widujemy u innych.

Maska może zawisnąć w salonie, ale też sypialni, gabinecie do pracy, czy w przedpokoju, by witać gości. Wiele osób decyduje się powiesić ją również na zewnątrz: w ogrodzie, na tarasie, czy przy miejscu do grillowania. Dzięki temu ogród nabiera egzotycznego „pazura”, a bóstwo czuwa nad rodziną również poza domem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl